• RAZEM PRZECIWKO AGRESJI
     • RAZEM PRZECIWKO AGRESJI

     •  W dniach 17 i 18 czerwca 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole DNI PRZECIWKO AGRESJI.  W poniedziałek odbyło się przedstawienie „Ciamajda” realizowane przez teatr profilaktyczny Kurtyna z Krakowa. Spektakl  poruszał tematykę ryzykownych zachowań, konieczność dbałości o własne zdrowie fizyczne i psychiczne. Podkreślał znaczenie budowania i podtrzymywania prawidłowych relacji rodzinnych i rówieśniczych. Aktorzy wskazali sposoby unikania niebezpiecznych sytuacji, radzenia sobie z presją grupy rówieśniczej. Po spektaklu odbyła się prelekcja, podczas której aktorzy zwrócili uwagę uczniów na rangę wartości własnych postaw, potrzeby akceptacji  i szacunku. We wtorek został zorganizowany piknik. W ramach pikniku odbył się marsz wyrażający sprzeciw zachowaniom agresywnym, z transparentami wykonanymi przez każdą klasę z hasłami przeciwko przemocy i agresji. Dzieci miały możliwość skorzystania z warsztatów rzeźbiarskich oraz posilić się smaczną kiełbaską z grilla.

    • Zakończenie roku szkolnego 2018/2019.
     • Zakończenie roku szkolnego 2018/2019.

     • 19 czerwca br. odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego połączone z pożegnaniem absolwentów.

      HARMONOGRAM UROCZYSTOŚCI:

      9.00 - Msza św.w kościele w Rogowach około 10.15 - akademia (wręczenie świadectw z wyróżnieniem, nagród książkowych, stypendiów dyrektora, kart rowerowych, dyplomów i podziękowań) około 11.15 zakończenie.

    • Program "Niesamowity świat higieny jamy ustnej".
     • Program "Niesamowity świat higieny jamy ustnej".

     • Ważne jest dbanie o stan zębów już od najmłodszych lat. Uczniowie w wieku 6 -7 lat uczęszczający do naszej placówki  wzięli udział w zajęciach w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacji Stomatologicznej "Niesamowity świat higieny jamy ustnej". Jest to program edukacji stomatologicznej Instytutu Blend-a-med Oral-B®.  Dzieci podczas zajęć w ciekawy sposób zdobyły niezbędną wiedzę na temat higieny jamy ustnej, dbania o zęby, sposobów i częstotliwości prawidłowego szczotkowania zębów oraz przełamania bariery regularnych wizyt stomatologicznych.   Uczniowie klasy 1 z wielkim zapałem uczyli się czyścić zęby nitką dentystyczną wykorzystując jako model zębów puste pudełka po jajkach. Doskonale poradzili sobie również z wykonaniem modelu sztucznej szczęki. By sprawdzić efekt dbania o zdrowy uśmiech , dzieci musiały przejść " test mocnych zębów" chrupiąc marchewki. Na zakończenie programu każdy uczestnik dostał pamiątkowy dyplom i skromny upominek.

    • Dzień Patrona Szkoły.
     • Dzień Patrona Szkoły.

     • Dnia 29.05.2019 odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Patrona Naszej Szkoły.
      Uczniowie prowadzący przedstawili historię Powstań Śląskich. Uczennica Patrycja Urbaniec zaprezentowała wiersz: Ślązak Powstaniec, została odsłuchana piosenka Domina o Powstaniach Śląskich, dziewczynki Paulina Mielańczyk i Wiktoria Kowalczyk zaprezentowały śląską wersję wiersza Kto ty jesteś… ? A całość uwieńczono prezentacją przedstawiającą historię tych wydarzeń – przedstawioną przez Martynę Wodecką. Wszystkim uczestnikom, autorom pomysłów i organizatorom serdecznie dziękujemy.